Psycholog, specjalista terapii dzieci i młodzieży.

Magdalena Dmitruk

zdjęcie terapeutki, kobieta

Psycholożka, zainteresowana głównie wsparciem dzieci oraz ich rodzin w zakresie trudności rozwojowych, komunikacyjnych i wychowawczych. Jest absolwentką Kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego, na kierunku wiodącym – psychologia.

W czasie studiów doświadczenie zdobywała podczas rocznego stażu w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, prowadzonym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Umiejętności i wiedzę w zakresie pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami zdobywała podczas pracy w przedszkolu terapeutycznym, poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz podczas szkoleń między innymi z zakresu:

• Pracy z dzieckiem z autyzmem;

• Komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC);

• Prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych;

• Stosowanej Analizy Zachowania;

• Metody Carole Sutton;• Bajkoterapii.

Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi z niepełnosprawnościami, prowadzeniu grupowych zajęć uspołeczniających oraz TUS, prowadzeniu warsztatów wsparcia i wychowawczych dla rodziców. Pracuje z dziećmi z trudnościami w regulacji emocji, lękowymi, z zaburzeniami rozwoju, przechodzącymi duże zmiany życiowe.

W kontakcie z dziećmi i rodzicami najbardziej ceni uważność i wrażliwość na drugiego człowieka, dostrzeganie mocnych stron i szukanie dopasowanych indywidualnie rozwiązań. Prywatnie jest mamą dwóch dziewczynek w wieku przedszkolnym, a po godzinach próbuje sił w rękodziele i śpiewaniu.